CHIPTUNING
Chiptuning to najprostsza opcja poprawienia osiągów samochodu.
Bez konieczności dokupywania/modyfikacji części. Po prostu twój samochód musi być zdrowy.
Na czym to polega?

Chiptuning to najprostsza opcja poprawienia osiągów samochodu. Bez konieczności modyfikacji części mechanicznych pojazdu.
Po prostu twój samochód musi być sprawny. Polega na modyfikacji oprogramowania sterownika które zarządza pracą silnika. Potocznie mówiąc wszystkie silniki mają zapas który można wykorzystać.

Zwiększenie mocy i poprawa osiągów

Głównym celem jest zwiększenie generowanej mocy pojazdu i powiększenie momentu obrotowego silnika. Zmiana charakterystyki pojazdu/silnika. Dzięki temu pojazd staje się bardziej dynamiczny. Można dostrzec zauważalne zmiany w przyspieszeniu
0-100km/h lub prędkości maksymalnej. O ile producent nie zastosował ogranicznika…ale i na to w większości przypadków znajdzie się u nas rozwiązanie.

Eco-tuning i osczędności

Naturalną konsekwencją zwiększenia momentu obrotowego jest zmniejszenie spalania paliwa nawet do 15%.

Kolejną rzeczą jest - wraz ze zwiększeniem momentu obrotowego zwiększa się tez ecodriving - dlaczego? Innymi słowy szybsze przyspieszanie to jedna z zasady ecodrivingu - im szybciej przyśpieszysz tym szybciej osiągniesz prędkość przelotową/docelową.. i tym szybciej zejdziesz na niższe obroty. Przyśpieszenie musi być wysokie i trwać możliwie jak najkrócej - ponieważ to właśnie podczas ruszania i przyśpieszania auto ma największe spalanie.

W niektórych pojazdach z automatyczną skrzynią biegów możliwa jest tez modifikacja oprogramowania skrzyni biegów i zaprogramowanie jej w taki sposób że przełączanie biegów następuje wcześniej niż to producent zaprojektował. Wyobraź sobie sytuacje gdzie już przy prędkości 40km/h - skrzynia biegów używa 6 czy 7 (ostatniego) biegu. Tracąc na dynamice zyskujesz wiele na paliwie.

Ile mogę zyskać?

Skorzystaj z naszego katalogu przyrostu mocy, znajdź swój pojazd i sprawdź ile możesz zyskać. Pamiętaj że efekty chiptuningu zależą od stanu i kondycji pojazdu. Są to wartości estymowane. Ze względów bezpieczeństwa finalne parametry mogą się różnić.
Sprawdź i skontaktuj się z jednym z naszych serwisów.

Wymagania

 1. Silnik pojazdu musi być obsługiwany przez/oparty na elektronicznym wtrysku paliwa ECU.
 2. Turbosprężarka - silniki doładowane posiadają najwiekszy potencjał, również wykonujemy usługę w silnikach wolnossących.

Sprawdź czy twój pojazd może byc poddany modyfikacji

Sprawdź mój pojazd

Jak to działa? Proces i czasy realizacji

 1. Umawiasz się i zostawiasz auto. - podczas wstępnej rozmowy i oglądnięcia pojazdu zapewne juz będziemy wiedzieć jak długo potrwać może cała usługa.
 2. Pomiar mocy na hamowni - sprawdzamy jaką realną moc ma twój pojazd i w jakiej jest kondycji przy tym zbieramy dane pracy silnika tzw. logi. W naszych serwisach posiadamy hamownie 4X4 i możemy zmierzyć praktycznie wszystkie pojazdy osobowe, a także dostawcze.
 3. Odczyt programu sterownika - w zależności od pojazdu czasami konieczny jest demontaż sterownika i odczyty za pomocą specjalnych urządzeń renomowanych firm. Jednak w większości przypadków modyfikacji dokonujemy za pomocą złącza OBD.
 4. Chiptuning - wykonujemy indywidualnie dopasowane oprogramowanie pod konkretny pojazd na podstawie zebranych danych z logowania pojazdu oraz wieloletniego doświadczenia z przeprowadzonych chiptuningów dla podobnych pojazdów, podobnych silników.
 5. Wgranie programu do sterownika i ewentualnie montaż sterownika jeśli był demontowany.
  Test inicjujący w celu sprawdzenia poprawnej pracy silnika.
 6. Ponowny pomiar na hamowni - w tym momencie widzimy na podstawie obu pomiarów faktyczną zmianę parametrów wydajności mocy i momentu obrotowego oraz logujemy parametry pracy silnika sprawdzając czy są optymalne. Po potwierdzeniu optymalnych parametrów pracy oraz zadowalającego przyrostu mocy i momentu obrotowego następuje przygotowanie pojazdu do oddania klientowi.
 7. Graficzny wykres paramertów mocy i momentu obrotowego - wydrukujemy dla ciebie certyfikat chiptuningu, na którym zobaczysz poprzednie i nowe wartości osiągów.
  Teraz możesz cieszyć się swoim pojazdem na nowo! I odkryć na nowo radość z jazdy. W ramach usługi otrzymasz też rekomendacje co do kolejnych działań tuningowych jeśli byłbyś w przyszłości nimi zainteresowany

Bezpieczeństwo?

Po pierwsze: Nie musisz obawiać się o to że twój pojazd zostanie nadmiernie obciążony, normalnym jest że zawsze zostawiamy pewny zapas bezpieczeństwa. Dlatego tez udzielamy 2 letniej gwarancjii na wszystkie nasze usługi. Nie ma problemu też z ewentualnymi zmianami indywidualnymi, zawsze najważniejsze jest dla nas zadowolenie klienta.

Po drugie: Upewnij się że twój pojazd jest w dobrej/odpowiedniej kondycji technicznej. Badanie na hamowni to badanie jego maksymalnych możliwości. Miej pewność ze stan pojazdu jest dobry.
Nie możemy ręczyć za twój pojazd to ty go znasz. Przed badaniem serwisant zawsze przeprowadzi ankietę na temat kondycji pojazdu. Nie ukrywaj żadnych informacji.

Po trzecie: Nie oddajemy pojazdu bez testów - zawsze przed oddaniem sprawdzamy stabilność programu itd.
Bezpieczeństwo i zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze.

Po czwarte - nigdy nie ryzykujemy jeżeli nie jesteśmy pewni modyfikacji którą możemy ci zapewnić.. w takim przypadku nie udzielimy usługi.

Nasz sprzęt

 1. Zawsze aktualne - Flex, Kess, Ktag i inne służące do odczytu sterowników OBD2, bench oraz boot
 2. Zawsze aktualne - Winols do edycji oprpgramowania sterującego pracą silników oraz skrzyń biegów i innych

Ile to kosztuje?

Od 900 zł, robimy wszystko aby nasze ceny były zawsze konkurencyjne i dostępne dla wszyskich, a jesli byłeś juz naszym klientem i wykonywałeś u nas chip tuning dostaniesz 10% rabatu po przekazaniu nam tej informacji.

Niestety odpowiedz nie jest łatwa?
Dlaczego? Bo cena jest zawsze ustalana indywidualnie.
Dlaczego? Bo nawet dwa te same pojazdy, z tej samej fabryki mogą miec inne parametry, ma na to wpływ czas, dotychczasowa eksploatacja, np: nowsze modele ze względu na trudności i zabezpeiczenia producentów są trudniejsze do zrealizowania. To samo dotyczy się pojazdów starszych ale unikatowych, specjalne edycje, czasami dotyczy to wersji amerykańskich pojazdów, gdzie z jakiegoś powodu usługa nie jest możliwa do zrealizowania.

Przykładowe ceny
VW Passat 1.6 TDI
105 KM > 150KM
Bardzo popularny pojazd na naszych drogach i wiele zrealizowanych projektów bazujących na tym samym silniku.
1000 zł
Nissan Terrano 2.7 TDI
125 KM > 150KM
Spersonalizowany program napisany specjalnie do specyfiki pojazdu offroadowego. W celu zwiększenia mocy przy niskich obrotach silnika.
1200 zł
Fiat Ducato 120 MultiJet
120 KM > 150KM
Napisanie programu poprawiajacego osiągi ale z nastawieniem na oszczedność paliwa. Przygotowanie oraz testy przed oddaniem pojazdu.
1200 zł

Pozostałe miasta

chip tuning dębica, chip tuning jarosław, chip tuning jasło, chip tuning lębork, chip tuning stalowa wola, chip tuning tarnobrzeg, chip tuning lublin, chip tuning tarnow, chip tuning nowy sącz, chip tuning przemyśl, chip tuning mielec, chip tuning słupsk, chip tuning podkarpackie, chip tuning pomorskie, chip tuning małopolska, chip tuning sanok

KONTAKT

RZESZÓW
ul. Sikorskiego 116
9:30 - 17:00
KROSNO
ul. Podkarpacka 2
8:00 - 16:00
SĘDZISZÓW MŁP.
ul. Tarnowskich 3
10:00 - 18:00
LĘBORK
ul. Rzeczna 7
08:00 - 16:00
WARSZAWA /OKOLICE
Mobilny serwis samochodowy
8:00 - 18:00