CZYSZCZENIE DPF
RZESZOW

14
lat
doświadczenia
Działamy nieprzerwanie od 2008 roku. Rozpoczęliśmy w Sędziszowie. Dziś posiadamy dodatkowo siedziby w Rzeszowie, Krośnie i Lęborku.
5000+
zrealizowanych
projektów
W tym czasie zrealizowaliśmy tysiące projektów zarówno sportowych jak i dla klientów indywidualnych.
1020KM
Stroiliśmy najszybsze Audi a8
w Polsce.
Stroiliśmy jedno z najszybszych dragsterów w Europie. Jest to nasz projekt Audi A8 2.5 R5 Turbo który jest w stanie pokonać 1/4 mili w około 9,4 sekundy.

Czyszczenie DPF Rzeszów — zadbaj o układ wydechowy swojego auta!

Samochody z filtrem DPF wymagają szczególnej uwagi przy eksploatacji. Komfort jazdy, a nawet spalanie zależą od konserwacji tego elementu.

Twoje auto wymaga naprawy i potrzebna jest mu regeneracja filtra DPF? Zapoznaj się z naszą ofertą i zadbaj o jego układ wydechowy!

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Od kilkunastu lat filtr DPF znajduje się w praktycznie każdym aucie z silnikiem diesla. Uzupełnia on działanie katalizatora i pozwala na przefiltrowanie większej ilości zanieczyszczeń znajdujących się w spalinach. Niestety, filtry DPF mają to do siebie, że prędzej czy później przestają działać z tak wysoką skutecznością jak na początku. Wynika to z charakterystyki ich działania.

Skontaktuj się z najbliszym punktem
RZESZÓW
ul. Sikorskiego 116
9:30 - 17:00
530 801 475 tuningcp@gmail.com
KROSNO
ul. Podkarpacka 2
8:00 - 16:00
500 550 761 cptuningkrosno@o2.pl
SĘDZISZÓW MŁP.
ul. Tarnowskich 3
10:00 - 18:00
534 738 503 tuningcp@gmail.com
LĘBORK
ul. Rzeczna 7
08:00 - 16:00
500 616 372 cptuninglebork@wp.pl

Filtr cząstek stałych — jaka jest jego rola w aucie?

Znajdujący się w większości samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem diesla filtr DPF to część układu wydechowego. Jest on skonstruowany tak, by zbierać cząstki stałe z generowanych przez pojazd spalin. Mowa tu na przykład o pozostałościach po niespalonym węglu, czyli sadzy. Do szkodliwych substancji zaliczamy też takie związki jak tlenki azotu czy węglowodory.

W nowszych samochodach osobowych można spotkać filtr DPF FAP. Jest to tzw. mokra odmiana klasycznych filtrów cząstek stałych. Rola tego elementu jest taka sama, co w przypadku zwyczajnego filtra DPF. Eksploatacja i konserwacja tej części nieco się jednak różni. Element używa specjalnego dodatku do paliwa, który obniża temperaturę potrzebną do wypalenia cząstek stałych we wnętrzu filtra FAP.

Wyczyść swój filtr DPF!

Filtry DPF charakteryzują się tym, że regularnie trzeba je czyścić. W większości wypadków proces ten zachodzi samoczynnie, w trakcie jazdy. Nie jest to jednak zawsze możliwe. Czasem zanieczyszczeń zbierze się na tyle dużo, że potrzebna będzie profesjonalna regeneracja DPF. Jak ona działa? To bardzo proste:

  1. Znajdź najbliższy warsztat CP-Tuning i przyprowadź tam swoje auto.
  2. Po ustaleniu szczegółów, zajmiemy się demontażem filtra cząstek stałych i jego czyszczeniem.
  3. Regenerację kończy suszenie, chłodzenie filtra, a następnie jego intensywne testy.
  4. Element montujemy ponownie w Twoim aucie, które jest gotowe do dalszej jazdy.

Cały proces regeneracji trwa bardzo krótko zarówno w przypadku samochodów ciężarowych, jak i osobowych. Oczywiście wysoki stopień zabrudzenia może sprawić, że filtry cząstek stałych będą potrzebować nieco więcej czasu i pracy na pełne wyczyszczenie, ale bez problemu się tym zajmiemy.

Zaufaj profesjonalistom - zaufaj CP-Tuning!

Profesjonalne czyszczenie DPF — szybko i skutecznie

Do czyszczenia filtrów DPF wykorzystujemy specjalnie zaprojektowane maszyny, dzięki którym możemy skutecznie pozbyć się zabrudzeń we wnętrzu układu. Są one w stanie wytworzyć wysoki przepływ impulsowy wody, który wraz z właściwymi środkami chemicznymi pozwala na przeprowadzenie pełnej regeneracji.

Nie musisz też martwić się o przyszłą żywotność układu wydechowego. Każdą usługę kończymy wykonaniem ponownego testu przeciwciśnienia. Dzięki temu masz pewność, że po regeneracji, filtr będzie działać jak nowy.

Regeneracja filtrów DPF w CP-Tuning - dobro Twojego auta jest najważniejsze!

Wybierz czyszczenie filtra DPF w naszym serwisie i nie martw się o jego kondycję. Z nami możesz liczyć na najwyższą jakość usług. Od 14 lat realizujemy zlecenia motoryzacyjne, takie jak między innymi regeneracja filtrów DPF, dzięki czemu możesz być pewny, że dobrze zadbamy o Twoje auto.

Pamiętaj, że Klienci są dla nas najważniejsi. Już teraz zapraszamy Cię do kontaktu. Ustalisz z nami koszt usługi (np. czyszczenie czy konserwacja filtra DPF) i pozbędziesz się problemów ze swoim autem.

Jeśli doskwiera Ci spadek mocy czy wzrost zużycia paliwa, jest to idealny moment na skorzystanie z takiej usługi!

Wybierz CP Tuning i spraw, że filtr cząstek stałych w Twoim aucie zyska drugie życie.

KONTAKT

RZESZÓW
ul. Sikorskiego 116
9:30 - 17:00
KROSNO
ul. Podkarpacka 2
8:00 - 16:00
SĘDZISZÓW MŁP.
ul. Tarnowskich 3
10:00 - 18:00
LĘBORK
ul. Rzeczna 7
08:00 - 16:00