CZYSZCZENIE DPF
STALOWA WOLA

14
lat
doświadczenia
Działamy nieprzerwanie od 2008 roku. Rozpoczęliśmy w Sędziszowie. Dziś posiadamy dodatkowo siedziby w Rzeszowie, Krośnie i Lęborku.
5000+
zrealizowanych
projektów
W tym czasie zrealizowaliśmy tysiące projektów zarówno sportowych jak i dla klientów indywidualnych.
1020KM
Stroiliśmy najszybsze Audi a8
w Polsce.
Stroiliśmy jedno z najszybszych dragsterów w Europie. Jest to nasz projekt Audi A8 2.5 R5 Turbo który jest w stanie pokonać 1/4 mili w około 9,4 sekundy.

Czyszczenie DPF Stalowa Wola — szybko i profesjonalnie

Filtr DPF to zmora niejednego kierowcy. Odpowiada on za oczyszczanie spalin ze szkodliwych cząstek stałych. Z czasem zaczyna się jednak zapychać. Jeśli tak się stało w przypadku Twojego auta, sprawdź jak pomoże Ci regeneracja filtra w serwisie CP-Tuning.

Nawet przy poprawnej eksploatacji filtr cząstek stałych z czasem zaczyna działać nieprawidłowo. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest jego kompleksowe czyszczenie. Do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, na który możesz liczyć w każdym z warsztatów CP-Tuning.

Skontaktuj się z najbliszym punktem
RZESZÓW
ul. Sikorskiego 116
9:30 - 17:00
530 801 475 tuningcp@gmail.com
KROSNO
ul. Podkarpacka 2
8:00 - 16:00
500 550 761 cptuningkrosno@o2.pl
SĘDZISZÓW MŁP.
ul. Tarnowskich 3
10:00 - 18:00
534 738 503 tuningcp@gmail.com
LĘBORK
ul. Rzeczna 7
08:00 - 16:00
500 616 372 cptuninglebork@wp.pl

Czym jest filtr DPF?

Diesel particulate filter, czyli filtr DPF, to specjalny element układu wydechowego. W autach z silnikiem diesla odpowiada za oczyszczanie spalin z cząstek stałych. Należą do nich przede wszystkim resztki niespalonego węgla. Na nich osiadają jednak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, czy też tlenki metali. Są to bardzo niebezpieczne substancje, które sprawiają, że z rury wydechowej wydostaje się czarny, szkodliwy dym.

Filtr cząstek stałych — nie tylko w autach z silnikiem diesla

Z filtra cząstek stałych korzystają nie tylko samochody wyposażone w jednostki wysokoprężne. Znajdziemy je także w autach benzynowych. Wtedy jednak występują pod nazwą GPF. Tam również filtrują szkodliwe substancje znajdujące się w spalinach.

Dlaczego trzeba czyścić filtry DPF?

Czyszczenie filtra DPF to czynność serwisowa, która jest wymagana po to, by utrzymać jego wysoką skuteczność. Wyłapywana przez niego sadza zaczyna z czasem go zapychać i blokować przepływ spalin. Częściowo jest ona wypalana w trakcie jazdy, w procesie czyszczenia automatycznego. Nie zawsze pozwala on jednak na całkowite usunięcie szkodliwych substancji.

Konieczne jest więc regularne przeprowadzanie profesjonalnego czyszczenia. Dzięki maszynie generującej ciśnienie bez problemu można usunąć większość zabrudzeń zalegających w układzie wydechowym.

Proces ten określa się też mianem regeneracji filtra cząstek stałych. W ten sposób zyskuje on nowe życie i może działać przez kolejne tysiące kilometrów.

Ciemny dym i inne objawy brudnego filtra

Nie wiesz, czy Twój filtr wymaga czyszczenia? Najłatwiejszy do rozpoznania objaw to zapalenie się kontrolki DPF na desce rozdzielczej. Są też inne elementy, które mogą wskazywać, że potrzebne będzie czyszczenie filtra. Mowa tu na przykład o wspomnianym już ciemnym dymie wydobywającym się z rury wydechowej.

Nie lekceważ czyszczenia filtra cząstek stałych

Ciągłe odkładanie regeneracji filtra DPF na później to zła decyzja. Gdy jest on zapchany, ma negatywny wpływ na pracę silnika i np. układu wydechowego czy paliwowego. Zalegające cząsteczki sadzy powodują zwiększenie średniego zużycia paliwa. Zamiast jeździć z zabrudzonym filtrem DPF, skontaktuj się z nami i skorzystaj z usługi profesjonalnego czyszczenia. Cały proces jest niezwykle prosty i składa się z zaledwie kilku kroków.

  1. Kontaktujesz się z nami, a my przedstawiamy cennik czyszczenia i czas realizacji usługi.
  2. Przyprowadzasz swoje auto do naszego serwisu.
  3. Demontujemy część i przechodzimy do czyszczenia.
  4. Element ponownie jest montowany, a samochód testowany.
  5. Odbierasz auto i cieszysz się poprawnym działaniem filtra.

Profesjonalna regeneracja filtrów DPF — CP-Tuning

Regeneracja filtrów DPF to nasza specjalność. Jeśli szukasz odpowiedniego serwisu, sprawdź naszą ofertę i nie martw się dłużej o to, że w Twoim aucie jest on zapchany.

Specjalistyczny sprzęt

Aby zapewnić Ci jak najwyższą jakość usług, korzystamy ze specjalistycznego sprzętu. Pozwala on na dokładne wyczyszczenie filtra cząstek stałych - pozbycie się z niego sadzy oraz innych zabrudzeń. Postaw na nasze 14-letnie doświadczenie.

Zaufaj profesjonalistom i skorzystaj z regeneracji DPF

Regeneracja filtrów cząstek stałych to niejedyna usługa w naszej ofercie. Posiadamy również hamownię 4x4. Wykonujemy także chip tuning, który pozwala na bezinwazyjne zwiększenie mocy.

Skontaktuj się z nami i przekonaj się, jak możemy poprawić działanie i osiągi Twojego samochodu!

KONTAKT

RZESZÓW
ul. Sikorskiego 116
9:30 - 17:00
KROSNO
ul. Podkarpacka 2
8:00 - 16:00
SĘDZISZÓW MŁP.
ul. Tarnowskich 3
10:00 - 18:00
LĘBORK
ul. Rzeczna 7
08:00 - 16:00
WARSZAWA /OKOLICE
Mobilny serwis samochodowy
8:00 - 18:00